דייט ראשון? דו-איט נכון!

ראשית, זה לא ברור מאליו שהגעתם אל הרגע הזה בעולמנו הוירטואלי. שאפו.

בשגרת אפליקציות עצבניות שבהם שתי שניות ניתנות לכל אחד מאתנו לפני שהוא עובר ימינה אל צד ה ׳יש מצב׳ או שמאלה ל ׳כנראה שלא, מממ…ביי׳ להגיע לשלב הדייט זה מאתגר. כדי שלא יהיו אי הבנות, אני מדברת על דייטים שבהם הצדדים מעוניינים במערכת יחסים ולא בסיבוב רגעי על מכסה המנוע אחרי שתי כוסות יין.

אז ככה, הגעתם עד הלום. מה עושים כדי לתת לזה את מקסימום הסיכויים מצד אחד ומצד שני, אם זה לא זה, לא ליפול לתהומות ייאוש שעד שנצא מהם שוב יעבור זמן יקר? הנה כמה טיפים.

שיחת טלפון אחת לפני הפגישה – קריטי!

הכלל הזה רלוונטי למי שלא פגש את אהבת חייו בבית קפה, בתחנת האוטובוס או בכל מקום שבו היה מפגש פיזי. אם זה לא המקרה, והכרתם את הצד השני דרך פיקסלים של תמונות פרופיל וטקסטים כתובים שבהם תיאורים על איך שניכם נעימים, בעלי חוש הומור ואינטליגנטים, כדאי שתמשיכו לקרוא!

שיחת הטלפון היא ה׳חזרה הגנרלית׳ הכי קרובה למפגש. בלי הויז׳ואל אמנם, אבל הכי קרוב שיש לחוויה השלמה. בשיחה טלפונית יש סיכויים גבוהים שתקבלו את הגרסה הכי קרובה לאותנטית של האדם השני. דיאלוג בזמן אמת שאינו מתוכנן מראש (אלא אם כן מישהו מכם כותב תסריטי שיחה לפני) חושף המון דברים חשובים כמו אופי מחשבה, יכולת ביטוי, חוש הומור (או חוסר חוש הומור) טון דיבור, דרך תגובה, רמת התעניינות בכם, דינמיקה וכימיה בדיאלוג.

בקיצור, אם הרגיש לכם טוב בשיחת הטלפון, זה סימן לא רע להמשך. זה משפר את הסיכויים שאם הויז׳ואל יעשה את העבודה במפגש הפיזי, יש עתיד. אם השיחה לא זורמת בכלל, יש תקיעות לא נעימה, אתם מרגישים שאין כימיה, הצד השני עונה על דברים שלא קשורים למה שאמרתם או שאין התאמה בחוש הומור בכלל, זה סימנים לא מעודדים. למרות שזה לא מנבא שבמאה אחוזים לא יקרה פה משהו מפתיע בזכות תאורה מעומעמת או דרינק שצובע את השיפוט בוורוד מסטיק, המטרה שלנו היא לדייק כדי לא להישחק בדרך המאתגרת הזו. אז אם יש לכם זמן עודף פנוי ואין לכם במה למלא אותו, תנסו. אני ממליצה שתעברו למועמדים הבאים ותשמרו על האנרגיות שלכם להימור יותר מחושב.

המטרה – פגישה!

אם השיחה קולחת ואתם מרגישים שזה בא לכם ׳בכיף ובקלות׳ מומלץ לקבוע פגישה בשיחת הטלפון. כדאי מאוד שהדייט לא יהיה יותר רחוק מ 48 שעות מהשיחה. למה? מי לא מכיר את המשפט ״להכות בברזל בעודו חם״ אז בדיוק זה. כל הקשר שלכם מבוסס עד הלום על כמה טקסטים, תמונה אטרקטיבית, במקרה הטוב, וחווית טלפון חיובית. זה מספיק ׳אוויר׳ להחזיק את המומנטום של הציפייה לעוד יום יומיים גג אבל לא יותר מזה. תזכרו, אנחנו בתרבות השפע המדומה. גם אם מצאתם חן בעיניי הצד השני, עד הפגישה שניכם יכולים, וכנראה גם ממשיכים, לקבל פניות, להסתכל באתרים, להתרשם מאחרים ואפילו להתחיל תקשורת מקבילה עם עוד אופציה. לכן, ככל שתקבעו יותר זריז מפגש ראשון, אתם מגדילים את הסיכויים שלכם שהוא אכן יתקיים. תמתחו את הזמן, תקבעו לעוד שבוע, זה ממסמס את ההזדמנות. ולא, זה לא הזמן למחשבות ״אם רוצים אותי, יחכו לי״. האגו זה הדבר היחידי שיחכה לך אחר כך בספת הסלון. אף אחד אחר לא.

איפה קובעים ואיך מתכוננים?

כאן המקום לומר ״פחות, זה יותר״. פחות להתכונן נפשית, פחות לחשוב על זה כל דקה עד המפגש, פחות לחפור על זה עם חברות וחברים שלכל אחד יש מאה דעות, הצעות והמלצות. פחות.

מה כן? כדאי לקבוע במקום קרוב ונוח. אם זה קרוב לבית, הכי טוב. אם אתם גרים רחוק אחד מהשנייה אז, בנים, בבקשה, זה לא הזמן לשוויון בין המינים. בדיוק זה כן הזמן להרוויח עוד נקודת זכות ולהיות במוד של חיזור. תעשו מאמץ, תגיעו למקום שנוח לבחורה!

איזה סוג של מקום?

גם אם אתם סופר רוצים לעשות רושם ויש לכם את היכולות הכלכליות, לקבוע במסעדת מישלן שלושה מזלגות ועשרה סכינים פגישה ראשונה זה לא מתאים!  יגיע הזמן להשקיע גם שם אם תרצו, אבל זה לא המקרה בדייט ראשון. שני הצדדים רק בצעדי גישוש, עדיין לא ברור אם יהיה לזה המשך מעבר לפגישה אחת ולכן, פחות. מקום לא מחייב, בית קפה עם אווירה נעימה או על הבר עם יין או דרינק אחר. מקום שקט כדי שאפשר יהיה לשוחח ולא לנחש מה הצד השני אומר. קצר וקולע עם אופציה להארכת זמן אם מוצלח.

איך מגיעים? עצמאית או איסוף?

אין חוקים אבל, בעיקר בשביל הביטֿחון האישי, בנות, אתן עדיין לא סגורות על הבחור שרק לפני רגע פרגן לעצמו פרופיל ותמונה באתר היכרות, עדיף שתגיעו עצמאית לפגישה. שלא לדבר על כך שאם אחרי שיחת הטלפון החיובית והתמונה האטרקטיבית עדיין הכימיה לא תהיה באוויר, למה בדיוק אתם צריכים עוד לחבור באוטו אחד חזרה ולחשוב כל הדרך על איך לסיים עם הרגע המביך הזה. עדיף לחתוך יזום יותר מוקדם את המפגש וכל אחד נוסע לדרכו ושר לעצמו בקולי קולות את השיר המעודד שלו אחרי עוד דייט לא משהו…

ובכל זאת, נסיים בנימה אופטימית..
למה להיות שליליים? חשוב לומר שאופטימיות היא שם המשחק. בואו בראש פתוח באמת, בלי שיפוטיות, בלי ציפיות בעננים, בלי להניח הנחות ולפרשן פרשנויות. תנוחו. תבואו במחשבה שבאתם לפגוש בן אדם חדש ואולי יהיה מעניין. וזהו. מקסימום תופתעו לטובה. ואז, אם הכל באמת הלך לטובה, והיה מוצלח, לא לשכוח את היום שאחרי. בנים, זה עבורכם. אם אהבתם, הגיע הזמן להיכנס להילוך חיזור שני, ולסמס ׳בוקר טוב, מה שלומך? היה כיף אתמול׳ ולקוות שתחושות הבטן שלכם היו נכונות. אם כן, התשובה שלה לא תאחר לבוא. בדוק. זה לא פילוסופיה, זו מתמטיקה!

דייט ראשון? דו-איט נכון!
שתף ב :