בשורת הקורונה לעולם הדייטינג

משבר הקורונה עשה לנו פאוזה על החיים, ממש כמו שאנחנו עושים באמצע צפייה של סרט או סדרה בבית, כשבא לנו איזה נשנוש מהמקרר. כולנו כבר שמענו את התובנות על איך הקורונה הזו מאפשרת לנו לעצור רגע את מרוץ החיים, לעשות חשבון נפש, לעשות ״ניקוי ארובות״, לחשב מסלול מחדש ואיך כולנו נצמח ונצא מזה מחוזקים.

אימפריית הווידאו צ׳ט

אין ספק שחשיבה חיובית כזו מועדפת בתקופה של באסה, בידוד ובהלה כלכלית וכדאי לאמץ אותה. אנחנו כבר בבית, הרבה מאיתנו לא יוצאים למקומות העבודה, על בילויים ופנאי כבר ויתרנו מזמן. ואיך אנחנו מתקשרים עם העולם? בווירטואלי. הוואטסאפ מככב כמו קודם ועכשיו הצטרפו שיחות הזום, פייס-טיים, סקייפ ואחרות כדי לייצר את החוויה הכי קרובה למפגש פנים מול פנים שהיה מובן מאליו לא לפני זמן רב.

פנים אל מול פנים

גם עולם הדייטינג שעד עכשיו נשען על מפגשים פיזיים כדי לבדוק התאמה ואפשרות לקשר, נתקל באתגר לא פשוט. עד עכשיו מהות המסר שלי היה כלים וטכניקות איך לצלוח את שלבי ההיכרות באונליין כדי להגיע למטרה הנכספת ״דייט פנים מול פנים״. למה? כי במפגש הזה מתחילה החוויה השלמה ואפשר באמת לבחון האם יש פה פוטנציאל להמשך. זו הפעם הראשונה שכל החושים שלנו משתתפים באירוע ההיכרות. עד כה, חוש הראייה החזיק את כל הגזרה ואת שאר העבודה עשתה הפרשנות הלא תמיד מדייקת וקולעת שלנו. ואז באה הקורונה, ערבבה לנו את החיים והגדירה לנו מחדש את המשמעות של דייט. האם זה יכול לעבוד?

הלימון והלימונדה – הזוג הכי מתוקשר היום

רבים עברו לווידאו צ׳טים כדי לתקשר והלימון והלימונדה מככבים בכותרות. הטיימינג של הקורונה מאפשר לנו טכנולוגית להישאר בקשר עם העולם. בעסקים זה עובד טוב. מסרים  מקצועיים בלייב, מפגשי שיווק קבוצתיים והדרכות בזום הפציצו את המערכות. אם היינו לפני הקורונה 80 אחוזים מול מסכים, עכשיו עלינו למקסימום. זו הפשרה לתקשר ולשמור על הבריאות.אז מה הבשורה של הקורנה אליכם שמחפשים זוגיות? מה עושים? איך עושים? איך מקדמים קשר?

הזדמנות זום

אפשרי מאוד ואפילו אעיז ואומר שהמצב הזה יוצר הזדמנות נפלאה. איך? אז ככה. בימי קדם, לפני הקורונה, עשינו מסלול לא קצר לפני שהגענו לדייט הפיזי המיוחל. הודעות באפליקציה, עד שעברנו לוואטס-אפ, ובהמשך שיחת טלפון אם אנחנו פועלים ״לפי הספר״.

רק אז, כשאנחנו מג׳נגלים בלו״ז צפוף בין עבודה, בית, ילדים, חברים, חוגים, קניון, משפחה, אירועים, חתונות ועוד מיליון התחייבויות ואולי גם באמצע כמה ׳הפרעות׳ מעוד מועמד או מועמדת שרוצים לנסות את מזלם, אנחנו סוף סוף מצליחים לקבוע מפגש פנים מול פנים! וואו איזה הישג.

מה היום? כל הגירויים האלה אינם. יש סוג של שקט. קצב החיים ירד למינוס 8, אנחנו בעיקר בבית, מחפשים משמעות בעצמנו, פחות קניות, אי וודאות כלכלית והעתיד מטושטש, יוצאים לסופר ולפארם וחוזרים. השפע של תרבות הצריכה הצטמצם לאפס.

זה לא הזמן לסטוצים

אולי הקורונה תפסה אתכם בדיוק לפני שהתקדמתם לדייט ראשון? אולי אתם עדיין בשלב של וואטסאפ או שלב התחלתי של היכרות באפליקציית היכרויות ואולי כבר יצאתם לכמה דייטים ועכשיו הכל נעצר.

המצב הנוכחי מפשט את תהליך הסינון בהקשר של מועמדים רציניים שמעוניינים בקשר זוגי משמעותי. האפליקציות מלאות בכל טוב, ביניהם גם כאלה, בנים ובנות, שמעוניינים בקשרים קצרצרים, פאן-לי-פאן, תבוא ותלך, יהיה נחמד לרגע ונתקדם. וזה נפלא. למה? אני אסביר. מועמדים לא רציניים שיודעים שלא ייצא סטוץ מהיר בגלל שהעתיד מלא בקורונה, לא ישקיעו עכשיו בתקשורת מעמיקה עם הצד השני כדי באמת להכיר אותם לעומק. מצוין. אין צורך. התנאים עכשיו מעולים לסנן את אלה שבאמת רוצים קשר אמיתי, משמעותי. היום יותר מתמיד תוכלו לזהות די מהר את אלה שאין להם את אותה מטרה כמו שלכם. פחות תתאכזבו ופחות תבזבזו את זמנכם.

זמן ס.ק.ס

כולנו יודעות, בנות בעיקר וגם בנים, שמדייט לדייט אנחנו חופרים לעצמנו בשאלות כגון מתי ארגיש שאפשר להתקדם לשלב האינטימי, האם זה יהיה נכון עבורי? האם הצד השני ייזום הפעם? איך לומר אם זה עדיין לא מתאים לי בלי לפגוע? איזה לחץ!!!

אז הנה, סידרנו לכם תקופה ללא לחץ בכלל. המצב נתון. מפגש פיזי לא בא בחשבון עם מישהו שרק הכרתם וגם אם היו לכם כמה מפגשים כבר, בזמן הקרוב לא נפגשים כי אלה ההנחיות ועדיף בריאות. מה נשאר?? שיחות! טלפון, הודעות, זום או פייס טיים, בכל אחת מהאופציות, זו הזדמנות מהממת לבנות את הקשר בצורה יותר מעמיקה. לאט, בלי לרוץ. לפתח את מיומנויות התקשורת שלנו.

זה הזמן לס.ק.ס – סקרנות, קשב וסבלנות. באיזה הזדמנות אחרת הייתם יכולים לדמיין את עצמכם עוצרים את מרוץ החיים, מקבלים אפשרות לראות וללמוד באמת את האדם שמולכם בלי הפרעות, בלי תחושה שהזדמנות טובה יותר נמצאת מעבר ללחיצת הכפתור?

הנה, היקום סידר לנו את ההזדמנות הנדירה הזו. ומי שינצל אותה נכון, יכול להרוויח בזמן הזה בסיס חזק לזוגיות עתידית. אפשרות לבנות אינטימיות אמיתית מחוץ לחדר המיטות, שתהווה עוגן להמשך. אפשרות להתבונן ולבדוק בתקשורת מעמיקה הדדית מהם החלומות, המטרות, הערכים, סדרי העדיפויות ועוד פרמטרים שהם חיוניים לזוגיות לטווח ארוך. עכשיו אנחנו יכולים להרוויח את הדרך הזו בקצב אחר, יותר מאפשר. פחות עצבני ומהיר. עם יותר סבלנות, כי אין לאן לרוץ ואין לאן למהר. הקורונה בינתיים כאן.

מתכוננים ל״זום-דייט״

עברתם את שלבי האונליין המסורתיים, דיברתם בטלפון? מעולה. זה הזמן לחוויה הכי קרובה למציאות. קבעו דייט באחת מאפליקציות הווידאו. עדיף כזו שקל לתפעל. לדייט הזה אתם מתכוננים כמו לכל דייט רגיל. נראות – הקפידו על מראה אטרקטיבי.

  1. תתארגנו כמו ליציאה לדייט אמיתי, בנות – להתאפר ולעשות שיער וריסים חשוב לא פחות. לא להגיע עם טרנינג בית וקוקו אבועגלה כזה של ״זרקתי על עצמי משהו״ – תשקיעו, אבל במידה. לא נצנצים של חתונה עכשיו. וגם אתם בנים, להתגלח, לצחצח שיניים. כן, כן, זה עובר בווידאו, לבוש מכבד ומחמיא.
  2. בדיקה מקדימה – תוודאו שהבטרייה במחשב מלאה ותפתחו את המצלמה לפני זמן השיחה כדי למקם אותה בזווית מחמיאה לכם. במצלמה, שלא כמו במפגש אמיתי, יש יותר זוויות שפחות  מחמיאות. תשחקו עם זה. שתהיה תאורה טובה , לא פרוז׳קטור, ומצד שני לא בחושך. שהצד השני יוכל להתרשם באמת.
  3. אווירה – אחד מכם יכול לשים מוזיקת רקע לאווירה, אתם יכולים להחליט לשתות יין כל אחד בצד שלו או קפה או משהו אחר. אפשר לעשות את השיחה באווירת חוץ, במרפסת אם יש לכם וזה מתאים. איפה שאתם מרגישים ויכולים להתמקם נוח לפחות לשעה שיחה.
  4. פרטיות – תדאגו שלא יהיו לכם הפרעות אם יש שותפים בדירה לדוגמא. תכינו את עצמכם לזמן שקט. תזרמו, תבואו בלי שיפוטיות, עם הציפייה היחידה שיהיה מעניין ונעים.

בהצלחה!

בשורת הקורונה לעולם הדייטינג
שתף ב :