בנות, לא למצמץ!

אגדה אורבנית

תפסיקו עם זה. די כבר עם האגדה האורבאנית הזו שיש יותר נשים מגברים באופן משמעותי. לפי נתונים לשנת 2018 אחוז מספר הגברים מול נשים בישראל הוא 49.7% לעומת 50.3% לטובת הנשים. אז למה, למה אנחנו הבנות ממצמצות מול הגברים שאנחנו רוצות? איך הפכנו קלות להשגה, מחזרות במקום מחוזרות, זמינות, מתפשרות, מתרפסות, מתנצלות. מה קורה כאן? התחרפנו? תמונות אטרקטיביות באפליקציות מומלץ בהחלט אבל אם את שמה תמונות עם קלוז אפ על חזה עשוי כהלכה או שפתיים מנופחות עם מבט מזמין סקס, מה בדיוק זה מזמין? מערכת יחסים משמעותית? פחות. מאות גברים שיעשו לך לייק? כנראה. מה זה ייתן לך? יותר מפמפום של אגו ועוד כמה אכזבות כשתגלי שמשכת את הגברים שאת בדיוק לא רוצה לא הרבה. קצת התבלבלנו יקירות.

נשים, פחות!

הפמיניזם, תרבות השפע המדומה ועוד כל מיני טרנדים לוהטים בעשור האחרון של סקס מרובה משתתפים בכל מיני ואריאציות דפקו לנו את הדימוי הנשי כשאנחנו רוצות קשר זוגי. אז מה אם אתן יכולות ליזום, להזמין, לשלם, לחשוף רגשות, לחזר. היום הכל מותר ולגיטימי. אז מה זה אומר? שזה נכון? שזה משיג את המטרה? אולי כן אבל בטוח שלא. נשים יקרות, יש כוחות משיכה בין גבר ואשה שנוצרים מדינמיקה של חיזור שצריכים להתקיים כדי שהלהבה תמשיך לבעור לאורך זמן.  אם יחסי החיזור משתנים והביקוש עולה על ההיצע מצבנו בנות הוא טוב. אבל אם ההיצע שלנו גבוה, הביקוש שלנו יורד. זה מתמטיקה. לכן, כמו שאומרת עדי אשכנזי בקטע שלה על נשים וגברים, נשים, פחות! פחות לסמס, פחות להגיד, פחות להחמיא, פחות לחזר, פחות להיות זמינה, פחות. גברים, יותר! אם אתן לא תעשו פחות, הגברים לא יעשו יותר. ככה זה בכימיה, מינוס מושך פלוס. מה לא ברור?

הקשר בין שריפת חזיות לסירוס

לא זהו לא מניפסט נגד פמיניזם, ממש לא. זה מניפסט בעד שימור המתח הבריא בין גבר לאישה שמזין מערכת יחסים ומעלה את הסיכויים להישרדות ממושכת יותר משבועיים כדי שהצדדים יוכלו לחוות אחד את השנייה במטרה שהקשר יתפתח למשהו משמעותי. שוויון בין המינים זה דבר מבורך ואין ספק שהיום אין הבדלים בין נשים וגברים בהרבה תחומים. יחד עם זאת, רומנטיקה ומחויבות עמוקה נדרשים למערכת יחסים כדי לשרוד וחיזור מספק את אבני הבניין.

פאסון בנות, פאסון

בנות יקרות, תשמרו את הקלפים הטובים שלכן ותפסיקו למצמץ. אין סיבה אמיתית. כל השפע המדומה שנראה שקיים בלחיצת כפתור הוא אשליה. תתחילו להחזיר לעצמכן את הפאסון. תנו לגברים לעבוד, לחזר, ליזום, להשקיע ולהתמיד. אם תיקחו להם את זה, יריתן לעצמכן ברגל. כי במוקדם או במאוחר, הם יאבדו עניין ויעברו הלאה. ושוב תרגישו מרומות, עלובות ולא מסופקות ותגיעו שוב למסקנה שזה בגלל שיש יותר נשים מגברים ובאסה. טעות, טעות! בנות, מה שהיה הוא שיהיה. הגבר הנכון לך הוא זה שיתמיד, שישקיע, יחזר ויישאר. כל גבר בדרכו המיוחדת. ואלה הגברים שאתן רוצות להשקיע בהן חזרה. אל תפחדי להפסיד אותו, אל תפחדי להיות עצמך ולהגיד מה את רוצה. תהיי מעוניינת ותהיי ברורה עם עצמך בקשר למה שיש לך להציע לגבר שיהיה ראוי לך. ואם את משוכנעת בתוכך, את תעבירי את זה גם לצד השני. עזבי את התירוצים. אל תמצמצי כי הקלפים הכי טובים נמצאים אצלך. תרימי את הראש ותתרווחי בכיסא. תני לצד השני קצת להזיע. זה התפקיד שלו.

מה הם הסימנים שאת ממצמצת?  

  1. אל תרוצי בתחילת היחסים. מתלהבת? סבבה. תשמרי את ההרגשה הזו לעצמך ואל תמצמצי. קשה לך להכיל את כל ההתרגשות הזו לבד, תשתפי חברה טובה. וזהו.

 

  1. לא, אל תזמיני אותו בדייט שני הביתה לראות נטפליקס ואל תסכימי אם הוא מזמין את עצמו כי את מפחדת להפסיד אותו. אתם לא זוג עם קילומטרז׳ שיכול להרשות לעצמו ערב על הספה מול הטלוויזיה. הוא יוציא אותך לדייטים אמיתיים. הוא ישקיע ויחזר אחרייך כמו שמגיע לנסיכה שאת. בלי תירוצים. לא מתאים. תתקדמי.

 

  1. מילים כמו חול ואין מה לאכול. בעידן המילה הכתובה, מעשים הם מצרך נדיר. תדעי שהוא ראוי לך כיוון שהוא יראה את זה דרך מעשיו ולא באמצעות מילים ריקות. ׳אני עסוק ממי כל היום ולא זוכר להתקשר או לסמס לך׳ לא עובר. לא זוכר, תרשום לעצמך תזכורת ביומן כמו שאר הפגישות שאתה זוכר ללכת אליהן. אל תעשו להם הנחות. תזכרו בנות, אתן מחזיקות את הקלפים הטובים. אל תמצמצו.

 

  1. גבר שמחזר אחרייך באופן רציני יפסיק להיות פעיל באתרי היכרויות. בלחיצת כפתור אפשר להפוך לחשבון לא פעיל וזה הראוי יעשה זאת ללא בקשתך מכיוון שהוא מכבד אותך ואינו פתוח לחלופות. אם אתם ביחסים של בלעדיות והוא עדיין משוטט בשדות וירטואליים אחרים, אין מקום לתירוצים. זה פשוט וקל. הוא לא מחויב אליך וזה הזמן להתקדם.

 

  1. גבר שרוצה אותך לא יסתיר אותך מחבריו, משפחתו או אף אחד אחר לצורך העניין. הקלף של פרטיות יכול להישלף בשלב הזה אבל זו בעצם נורת אזהרה. דעי, בחור שבאמת לוקח אותך ברצינות ירצה להשוויץ בכם. שקיפות היא המפתח. מסתוריות בשם הפרטיות שמרגישה לך לא טוב היא סימן. משהו שם לא בטוח, רעוע או פחדני. תסיימי את המשחק לפני שהוא שובר לך את הלב.

 

  1. הגבר שרוצה אותך יתייחס אליך כאל הנסיכה שאת. לא, נסיכה זו לא מילה גסה, יסלחו לי כל הפמיניסטיות. כן, הגבר הראוי יישא אותך על כפיים ולא ישחק עם הלב שלך משחקים. הוא ידאג וישמור עליך. הכאב שלך יהיה הכאב שלו והוא לא יזלזל בך או יגיד לך שהוא לא אחראי לאושר שלך. זו מניפולציה שמנסה לבלבל אותך כדי שתחשבי שהאשמה היא בך כי את לא מרגישה אתו מאושרת. להיפך. זה בדיוק הדגל האדום הענק שיסמן לך שאת צריכה להראות לו את דלת היציאה ולהמשיך בדרכך הבטוחה אל זה הראוי שמגיע לך.

 

  1. הקשר הבריא שייבנה יאתגר אתכם להתפתח, אך לא על חשבון הפיכתכם למישהו שאתם לא. שניכם תשאפו לצמוח כצוות למקומות חדשים. אם את מרגישה שהוא מצפה ממך לקבל אותו כמו שהוא במחיר שאת תהפכי להיות מי שאת לא, מתייחס אלייך כמו אל בובת ברבי שהוא יכול לעצב איך שהוא רוצה זה סימן לכך שהוא מציב את התנאים להיותך חלק בחייו וכתוצאה מכך מחליש ומקטין אותך. התנהגות זו היא נורת אזהרה ברורה שאת במקום הלא נכון.

 

  1. הבחור הראוי לך לא ישקר. אין מה להוסיף לזה. אם את מרגישה שאת מתחילה לעגל פינות, לתת הזדמנות שנייה ושלישית ולספר לעצמך שרק עוד פעם את נותנת לו ליהנות מהספק. אז אין ספק. הבטן שלך לא משקרת. את שוב ממצמצת. נקסט.

 

  1. הגבר הראוי יהיה עקבי והחלטי. את תרגישי אם הוא בעניין או לא. את לא מחכה לו שיקבל החלטה אם את בשבילו או לא. מגיע לך מישהו שרוצה אותך לחלוטין ומראה זאת דרך יציבותו הבלתי פוסקת. לא נעלם לכמה ימים ופתאום חוזר ומספר שהיה לו לחץ בעבודה, לחץ דם גבוה או כל תירוץ אחר. זו מתמטיקה. מי שרוצה לא נעלם. ובטח שאת לא מחפשת אותו כשהוא נעלם. ולא, הוא לא נדרס. אל תהיי פולניה. אם הוא נעלם, כנראה את לא בעדיפות עליונה אצלו. ואם זה המצב, אז יאללה ביי.

 

  1. גבר הראוי לתשומת לבך יהיה יציב רגשית ונפשית. תהיה לו אינטליגנציה רגשית ויהיה קל לתקשר אתו. כן, גברים ונשים שונים, אבל זה לא אומר שחלוקת התפקידים היא שהוא סוציומט, אגואיסט חסר רגישות ואת לשכת הסעד שמטפלת בנכים פוסט טראומטיים. ממש לא. לא כיף להתמודד עם מישהו שיש לו המון סוגיות לא פתורות שהוא מוצץ אותך לתוכן. חפשו בנות גברים פשוטים וברורים. זה לא צריך להיות פחות סקסי ממורכב ואפל. חמישים גוונים וכריסטיאן גריי אחד נוצצים על מסך הכסף אבל בחיים, תאמינו לי, זה מפסיק להיות סקסי מהר מאוד והופך למתסכל ומייסר.

 

בנות, לא למצמץ!
שתף ב :